OFERTA MIKOŁAJOWA

3 listopada 2013

MIKOŁAJŚwięty Mikołaj – jest to postać historyczna. Święty Mikołaj był biskupem Miry (obecnie na terenie dzisiejszej Turcji) w średniowieczu. Otrzymał on duży majątek po rodzicach, którym chętnie dzielił się z ubogimi.  Do dziś na jego pamiątkę rozdaje się prezenty w formie niespodzianki. Zwyczaj tej wziął się z podania o tym jak Św. Mikołaj dowiedziawszy się, że ubogi ojciec nie ma na posag dla swoich trzech córek, wrzucił przez komin trzy sakwy z pieniędzmi. Wpadły one do pończoch i trzewiczków, które akurat suszyły się przy kominku.

Dziś w grudniu Św. Mikołaj z Nieba posyła swoich pomocników, którzy rozdają małym i dużym dzieciom prezenty, uśmiechy i dobre słowa. Nasz Św. Mikołaj to nie żaden krasnal z brodą z waty, ale najprawdziwszy wysłannik z Nieba, który chce obdarować dzieci nie tylko prezentami, alei radością i wesołym przeżyciem.

Proponujemy połączenie odwiedzin  Św. Mikołaja z warsztatami:

KARTKI KOLOROWEkartki

Historia wysyłania kartek świątecznych zaczęła się w Wielkiej Brytanii, gdy w 1842 r. szesnastoletni artysta wysłał pierwszą kartkę z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W 1875 kartki świąteczne pojawiły się w Ameryce. W Polsce pojawiły się pod koniec XIX wieku. Dziś na całym świecie produkowanych jest miliardy kartek świątecznych z najróżniejszym wzorami. Jednak najpiękniejsze to te, które wykonamy własnoręcznie.

Zapraszamy na warsztaty, na których dzieci będą mogły samodzielnie z przygotowanych przez nas materiałów wykonać kartki świąteczne oraz dowiedzą się jak napisać oryginalne życzenia.

Dzieci wykonają co najmniej dwie kartki świąteczne. Jedna kartka będzie przeznaczona dla dziecka, aby mogło wysłać ją do babci, wujka, przyjaciela. Druga zostanie adresowana do osoby samotnej lub chorej, która czeka na kartki, ale nie zawsze je dostaje.

Czas warsztatu: 2 godziny lekcyjne na wykonanie kartki i odwiedzimy Św. Mikołaja

Cena warsztatu: 15 zł (przy 20 osobach) + opcjonalnie 10 zł na prezent

EKO OZDOBY CHOINKOWE

Podczas tego warsztatu dzieci wykonają po dwie ozdoby choinkowe ze rzeczy pozornie już nieużytecznych. Prosimy dzieci o przyniesienie starej żarówki i niepotrzebnych już płytek CD, z których powstaną niesamowite i niepowtarzalne aniołki i bałwanki.

Czas warsztatu: 2 godziny lekcyjne na wykonanie ozdoby i odwiedzimy Św. Mikołaja

Cena warsztatu: 12 zł (przy 20 osobach) + opcjonalnie 10 zł na prezent*

Podczas warsztatów plastycznych pomaga nam Pani Magdalena Cudziło – twórczyni wielu kartek i innych dzieł sztuki, autorka bloga mojeatoto.blogspot.com i mama dwójki wspaniałych dzieci. W razie nieobecności Pani Magdy pomoże nam Katarzyna Jagocka – również artystka – jagoart.wordpress.com.

       WIELKA MIKOŁAJOWA GRA – propozycja dla starszych dzieci

Podczas tych warsztatów odwiedziny Św. Mikołaja poprzedzi wielka mikołajowa gra połączona z robieniem prezentu dla Świętego, czyli stworzenia przez uczniów mikołajowej mapy dzieci, która ma pomóc trafić Św. Mikołajowi do innych maluchów i starszaków. Gra pokazuje gdzie na świecie są dzieci, które są w dużo gorszej sytuacji niż my, pokazuje potrzebę tolerancji i to, że w każdym zakątku świata mimo różnic są dzieci, które potrzebują tego co my, czyli miłości i radości.

Czas warsztatu: 2 godziny lekcyjne na udział w grze i odwiedzimy Św. Mikołaja

Cena warsztatu: 10 zł (przy 20 osobach) + opcjonalnie 10 zł na prezent*

*prezent – istnieje możliwość zamówienia prezentów dla dzieci – ręcznie malowanych aniołków na deseczce z imieniem dziecka.

aniołyJeśli podoba Ci się nasza oferta prosimy o kontakt tutaj.