SZLAK RZEMIOSŁA

Szlak Rzemiosła2

SZLAK RZEMIOSŁA

Zapraszamy na Szlak Tradycyjnego Rzemiosła!

WYCIECZKI SZLAKIEM RZEMIOSŁA – wycieczki jednodniowe połączone z tradycyjnymi warsztatami

SZLAK RZEMIOSŁA to przede wszystkim spotkania z niezwykłymi ludźmi, którzy wciąż tworzą tradycyjnie: lepią garnki, plotą kosze, strugają drewniane zabawki, zwijają bibułę w kolorowe kwiaty i wiele innych.
SZLAK RZEMIOSŁA daje możliwość poznawania tego, co robili ludzie, gdy nie było komputerów, a chleb miał smak chleba pachnącego kwitnącym polem…
Więcej informacji o szlaku na tutaj.

Szlak Rzemisoła

Współpracując ze Szlakiem Rzemiosła i Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości zapraszamy do poznawania i podróżowania po Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła!

Stworzyliśmy również dla Was niezwykły program wycieczek jednodniowych obejmujących różnorakie pracownie rzemieślnicze na szlaku.

Zapraszamy grupy zorganizowane oraz klientów indywidualnych.

Trzy powody by jechać z nami na wycieczkę:

1. Ludzie z pasją
Szlak Rzemiosła to przede wszystkim ludzie. Ludzie z pasja. Wycieczki tym szlakiem to świetna okazja, by poznać twórców, którzy w zakamarkach swych domów tworzą niezwykle oryginalne, wyjątkowe i piękne rzeczy. Poprzez uczestnictwo w warsztatach prowadzonych przez rzemieślników możemy samodzielnie wykonać kosz z wikliny, drewniane zabawki, łyżki czy upiec tradycyjny wiejski chleb.

2. Tradycja
Tradycje rzemieślnicze często przekazywane są w rodzinach z pokolenia na pokolenie. Niestety w obecnych czasach zwyczaje te zanikają. My natomiast mamy szanse kultywować i pielęgnować nasze piękne polskie tradycje, chronić unikatowe na skale światową zawody, i przyczynić się do rozwoju i aktywizacji lokalnej społeczności.

3. Niezwykła Polska
Szlak Tradycyjnego Rzemiosła to 6 unikatowych tras turystycznych (Suska, Limanowska, Sądecka i Gorlicka oraz Krakowska i Tarnowska), które prowadząc przez 127 miejscowości, dając możliwość poznania aż 210 twórców w ramach 27 różnych rzemiosł! Mamy więc szanse odkryć nieznane, ciekawe miejsca naszego kraju, poszerzyć swoją wiedze krajoznawczą i zainspirować się do dalszych podróży.

AKTUALNOŚCI NA SZLAKU RZEMIOSŁA:

Co już było?

Działa się bardzo dużo :)

Tu piszemy o tym, co było i wiązało się z Lackową :)

  • Kruszynki na Szlaku Rzemiosła – Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie, zobacz tutaj

Skontaktuj się z nami tutaj

Kontakt ze Szlakiem Rzemiosła – fundacja NADwyraz tutaj

CUT Travel, czyli ulubiony Pan Przewodnik na Szlaku Rzemiosła i nie tylko :) tutaj